25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Кривична против државјанин од Косово, приложил фалсификувана возачка на Деве Баир

Вчера, во 9.40 часот, на граничниот премин Деве Баир, полициски службеници го лишиле од слобода 26-годишниот А. И. од Косово затоа што при пасошка контрола и увид на документите било констатирано дека косовската возачка дозвола на негово име била фалсификувана, извести МВР.

Лицето им било предадено на полициски службеници од ОВР Крива Паланка и му била поднесена кривична пријава поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело фалсификување исправа.