26.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
БИЗНИС

Падна одлука: Дизелот поевтинува, а овој тип на бензин поскапува

Падна одлука за новите цени на горивата.

Цената на Еуросупер 95 останува на истото ниво и ќе се точи за 87 денари од литар.

Бензинот Еуросупер 98 поскапува за 0,5 денари од литар и ќе се точи 89,50 денари по литар.

Дизелот се намалува за 0,5 денари и ќе се продава за 81 денари од литар.