15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Вечерва нестабилна маса се движи накај скопскиот и полошкиот регион

Нестабилност со чести грмежи и услови за пороен дожд на северната граница и со правец на движење кон регионот на Полог и Скопје.
Ново облачно јадро од Кочани кон Виница ж, со услови за пороен дожд, информира УХМР.