26.8 C
Скопје
19. јули 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
МАКЕДОНИЈА

Млад битолчанец ограбил Австралијанец, полицијата го уапсила

Денеска (02.09.2023) во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битолалишиле од слобода деветнаесетгодишник од Битола. Тој се сомничи дека денеска одзел накит од Е.В од Австралија, со престој во Битола.

Лицето било приведено во Полициската станица Битола и во службен разговор го признало делото. Одземеното било пронајдено и вратено на сопственикот. По целосно документирање на случајот против момчето ќе биде поднесена соодветна пријава.