10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

(Фото) Срдечна средба на градоначалниците на Охрид и Куманово со претседателот Пендаровски

Интересен момент за политичката сцена во земјава, пишува 24инфо.мк.

Денеска во Охрид фоторепортерите ја забележаа срдечната средба на градоначалниците на Охрид и Куманово, Кирил Пецаков и Максим Димитриевски, со претседателот на државата, Стево Пендаровски.

(Фото) Срдечна средба на градоначалниците на Охрид и Куманово со претседателот Пендаровски