25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

ЕКСПЛОДИРАЛ МОТОР ВО КОЗЛЕ ПО СООБРАЌАЈКА СО НОВО БМВ3 – Горат двете возила

Експлозија попладнево одекна во скопската населба Козле откако се судриле БМВ 3 и мотор. Според очевидци, по судирот експлодирал моторот по што се запалиле двете возила.

Несреќата се случила на крстосницата во близина на слаткарницата „Канела“.

Противпожарна екипа веднаш пристигнала на местото на настанот.