23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

27-годишна жена се оддалечила од домот во Студеничани, полицијата презема мерки

Вчера попладне во 15.30 часот во Полициската станица Драчево, 78-годишниот И.Д. од село Студеничани, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила 27-годишна Н.Ф. од село Студеничани, извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.