21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

„Ти што секој ден крадеш ајвар…“ Крадецот добил порака во продавница која го “запали” интернетот (ФОТО)

Крадец на ајвар во продавница го дочека порака која стана вирална на социјалните мрежи.

На Фејсбук страницата Дневна доза на просечен далматинец е објавена фотографија од продавница каде имаат проблеми со крадец ајвар.

На полицата на продавницата се појави порака: „Ти што секој ден крадеш ајвар, дајбоже да ти биде последен“.

Пораката остави силен впечаток и кај корисниците на социјалните мрежи. Многумина се прашуваа зошто од сите производи краде ајвар.

-Можеби се обидува да дознае за тајната на бабата – напишал некој повикувајќи се на натписот на еден од ајварите во позадината на фотографијата, каде што на амбалажата пишува „Тајната на баба“.

– Што правите со ајвар секој ден – прашал некој друг.

Причината за кражбата не е позната, но хумористичната порака насмеа многу корисници на социјалните мрежи.