16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Нормализиран патниот правец Берово – Струмица

АМСМ извести дека патниот правец Берово – Струмица е нормализиран.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.