16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Centar.mk
+МАКЕДОНИЈА

Тешка сообраќајка на влезот од Гевгелија, има повредени

На 21.08.2023 во 11.15 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на надвозник од влез на Гевгелија кон булевар „Гевгелија“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(55) од село Богородица и патничко возило „мерцедес“, управувано од М.Т.(35) од село Богородица, гевгелиско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајца сопатници во патничкото возило „фолксваген“, констатирани во Медицински центар Гевгелија. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Гевгелија.