Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Kумановка нападнала 43 годишен маж со остар предмет

На 23.05.2023 во 05.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода Г.И.(40) од Куманово.

Таа се сомничи дека околу 03.20 часот на улица „Гоце Делчев“ со остар предмет го нападнала М.С. (43) од Куманово и му нанела повреда, констатирана во Општа болница Куманово.

Г.И. била приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе следува соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Фрчат попусти од 60%, 70%, 80% – но кога ќе дојде ред за купување попустот го нема или важи само за производ кој го нема на залиха

И покрај носењето на измените на законот за заштита на потрошувачите, забележано е присуство на маркетинг промоции на компании за технологија и облека кое според граѓаните е манипулативно. Слично се… Повеќе

Српски медиуми: Полнете ги резервоарите во Македонија, таму има најевтини горива во регионот

Српските медиуми ги информираа своите граѓани дека во Македонија горивата се најевтини од сите земји во близина. Пресметките покажуваат дека во земјава се точи најевтин бензин и дизел гориво. Еден… Повеќе