Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаВо тренд...

Во тек е голема полициска акција во рамки на која се вршат претреси на повеќе локации

Во тек е голема полициска акција во рамки на која се вршат претреси на повеќе локации.

Како што дознаваме, веќе има уапсени лица меѓу кои и полициски службеник, кај кого полицијата пронашла материјали кои го сомничат за издавање на оперативни податоци.

Од МВР потврдуваат дека во тек се претреси, но официјално ќе ја известат јавноста по завршување на операцијата, која е сѐ уште во тек.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе