Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Култура

Денес почнува Саем на книгата 2023 во Гевгелија

ЈОУ Библиотека „Гоце Делчев“ – Гевгелија организира Саем на книгата 2023, на кој ќе се претстават издавачки куќи присутни во македонското издаваштво: Три, Антолог, Матица, Култура, Феникс, Паблишер, Божилак.

Саемот ќе биде поставен на платото пред Народниот театар во Гевгелија и ќе биде отворен од 18-ти мај (четврток) до 23-ти мај (вторник) секој работен ден од 10:00 до 20:00 часот.

Книгите од македонските издавачи ќе бидат достапни по специјални саемски цени.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната камата нема да смее да го надминува. Тоа значи доколку некој граѓанин зел 10.000 денари, максимум за камати… Повеќе