12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Ангел Ангеловски
МАКЕДОНИЈА

Бил затекнат како оштетува паркирано возило на булевар во Скопје, полицијата уапси кумановец

Денеска, рано утрово, во 2 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д. А. (25) од Куманово.

Тој бил затекнат на булеварот Трета македонска ударна бригада како врши оштетување на паркирано патничко возило.

По целосно документирање на случајот, против Д. А. ќе следува соодветна пријава.