Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МозаикВо тренд...

Промени за неколку хороскопски знаци – Детален неделен хороскоп до 21 мај

Прочитајте го најновиот неделен хороскоп за седмицата од 15 до 21 мај 2023.

Овен (21 март – 19 април):
Оваа недела можеби ќе ви се допадне да се одморите од вообичаената рутина и да пробате нешто ново. Бидете отворени за нови искуства и идеи, бидејќи тие може да ве одведат по патот на самооткривање. Верувајте ѝ на вашата интуиција кога донесувате важни одлуки.

Бик (20 април – 20 мај):
Можеби оваа недела ќе се чувствувате поемотивно од вообичаено. Одвојте време да ги процесирате вашите чувства и не плашете се да побарате поддршка до саканите. Имајте отворен ум и останете флексибилни наспроти неочекуваните промени.

Близнаци (21 мај – 20 јуни):
Оваа недела може да се најдете како преземате нови обврски или предизвици. Верувајте во своите способности и останете фокусирани на вашите цели. Не плашете се да побарате помош ако ви е потребна, и не заборавајте да направите паузи и да дадете приоритет на грижата за себе.

Рак (21 јуни – 22 јули):
Може да почувствувате чувство на немир или незадоволство од вашите моментални околности оваа недела. Најдете време да размислите за она што навистина го сакате и преземете чекори кон правење промени кои се усогласени со вашите вредности. Не заборавајте јасно да ги пренесете вашите потреби на другите.

Лав (23 јули – 22 август):
Оваа недела, може да најдете дека преземате лидерска улога или ќе бидете препознаени за вашите достигнувања. Користете ја вашата самодоверба и харизма за да ги инспирирате другите и да останете фокусирани на вашите цели. Не заборавајте да останете скромни и да одржувате силни врски со оние околу вас.

Девица (23 август – 22 септември):
Може да почувствувате чувство на несигурност или несигурност оваа недела, особено во односите со другите. Практикувајте сочувство со себе и комуницирајте отворено и искрено со саканите. Запомнете дека ранливоста е сила, а не слабост.

Вага (23 септември – 22 октомври):
Оваа недела, можеби ќе се фокусирате на вашите финансии и кариера. Останете дисциплинирани и организирани во пристапот и не плашете се да преземете пресметани ризици. Не заборавајте да одржувате рамнотежа во сите области од вашиот живот и да дадете приоритет на вашите врски.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември):
Можеби ќе почувствувате чувство на интензитет или страст во вашите врски оваа недела. Користете ја вашата интуиција и емоционална интелигенција за да се движите низ сите предизвици што ќе се појават и не плашете се да поставите јасни граници. Не заборавајте да дадете приоритет на вашите сопствени потреби и грижа за себе.

Стрелец (22 ноември – 21 декември):
Оваа недела може да почувствувате чувство на талкање или немир. Прифатете го вашиот авантуристички дух и истражете нови можности и искуства. Не заборавајте да останете приземјени и да одржувате силен систем за поддршка.

Јарец (22 декември – 19 јануари):
Оваа недела може да почувствувате чувство на одговорност и притисок во личниот и професионалниот живот. Останете фокусирани на вашите цели и останете дисциплинирани во пристапот. Не заборавајте да дадете приоритет на грижата за себе и да одржувате здрави граници со другите.

Водолија (20 јануари – 18 февруари):
Оваа недела, може да се чувствувате повеќе социјални и дружељубиви од вообичаено. Прифатете ја вашата единствена перспектива и поврзете се со истомисленици. Не заборавајте да дадете приоритет на самоизразувањето и да одржувате здрави односи.

Риби (19 февруари – 20 март):
Можеби ќе почувствувате чувство на креативност и инспирација оваа недела. Користете ја вашата имагинација за да истражите нови можности и да се изразите на нови начини. Не заборавајте да останете приземјени и да одржувате здрави граници во вашиот личен и професионален живот.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Повеќе од 40 претставени брендови на Саемот за транспорт од 07ми до 09ти јуни

Бизнис светот е синергија на упорност, визија, партнерство, но и квалитетни услуги и производи. Токму тоа е премисата на претстојниот Саем за транспорт 2023, на којшто ќе се претстават повеќе… Повеќе