Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото Pixabay
БизнисВо тренд...

Утре се очекува нов пад на цените на горивата: Регулаторна носи одлука

На светските берзи нафтата од типот брент се продава за 74 долари по барел. Токму по оваа цена се утврдуваат и цените на горивата во Македонија.

Затоа утре Регулаторната комисија за енергетика како и секој понеделник оддржува нова седница на која ќе бидат утврдите цените на бензините, дизелот и останатите деривати.

Изминатиот период цената на дизелот и бензинот постојано се намалувањше и сега дизелот се точи за 66,50 денари од литар, додека бензинот еуросупер 95 за цена од 77 денари по литар, бензинот од типот еуросупер 98 се точи за 79,50 денари.

Дали ќе има ново поевтинување? – Одговорот на ова прашање ќе го дознаеме утре напладне.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Српски медиуми: Полнете ги резервоарите во Македонија, таму има најевтини горива во регионот

Српските медиуми ги информираа своите граѓани дека во Македонија горивата се најевтини од сите земји во близина. Пресметките покажуваат дека во земјава се точи најевтин бензин и дизел гориво. Еден… Повеќе

Повеќе од 40 претставени брендови на Саемот за транспорт од 07ми до 09ти јуни

Бизнис светот е синергија на упорност, визија, партнерство, но и квалитетни услуги и производи. Токму тоа е премисата на претстојниот Саем за транспорт 2023, на којшто ќе се претстават повеќе… Повеќе