12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Спасовски: Честитки за женската ракометна екипа од мое Куманово, кои третпат во својата историја стигнаа до трофејот од Купот на Македонија!

Фејсбук статус на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски:

Честитки за женската ракометна екипа од мое Куманово, кои третпат во својата историја стигнаа до трофејот од Купот на Македонија!

Победа во финалето кое се одигра во Охрид совладувајќи го Вардар со 32-31!

Браво девојки! Ви посакувам уште многу успеси! 🇲🇰