Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Локално

Утре пола Скопје без струја

Екипи на ЕВН утре во периодот од 4:00 до 8:00 часот ќе работат на реконструкција и модернизирање на мрежата поради што без струја ќе останат неколку скопски населби и села.

Поради реализација на овој зафат, како што информираат од ЕВН Македонија, без снабдување со електрична енергија ќе останат дел од селото Волково, селата Кондово, Горно Свиларе, Долно Свиларе, Грачани, Радуша, Дворце, Копаница, Рашче, Бојане, Сарај, Глумово, Грчец, Шишево, Арнакија, Паничари, Раович, Ласкарци, Љубин, Букович и Матка, како и дел од населбите Карпош 3, Карпош 4, Влае, Хром, Момин Поток, Злокуќани, Козле, Нерези и Тафталиџе.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Фрчат попусти од 60%, 70%, 80% – но кога ќе дојде ред за купување попустот го нема или важи само за производ кој го нема на залиха

И покрај носењето на измените на законот за заштита на потрошувачите, забележано е присуство на маркетинг промоции на компании за технологија и облека кое според граѓаните е манипулативно. Слично се… Повеќе

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест… Повеќе