Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Полицијата го пронајде и 16 годишно дете од Карпош кое се водеше како исчезнато

На 06.05.2023 во 00.05 часот на ул.„Блаже Биринчето“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Карпош го пронашле Д.Д.(16) од Скопје – штитеник од Јавна установа за згрижување на деца-Влае 2, за кој на 04.05.2023 беше пријавено дека се оддалечил од установата. Д.Д. бил предаден во домот.