22.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Изгореа две возила со скопски таблички во главниот град – Полицијата излезе со детали

На 07.05.2023 во 01.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Благоја Паровиќ“ во Скопје настанал пожар во патничко возило „опел мерива“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на лице(34) од Скопје.

Од пожарот било зафатено и патничко возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на човек (48) од Скопје, кое било паркирано до возилото „опел“.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје. Увид бил извршен.