Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Уште четири нови случаи на искасани од кучиња

На 06.05.2023 во 20.00 часот во Полициската станица Струга, Ѓ.Ј.(24) од Кичево пријавил дека на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга бил каснат од куче скитник.

На 06.05.2023 во 12.30 часот во Полициската станица Кичево, В.Д.(53) од Кичево пријавила дека во населба Иванидол во Кичево била касната од куче скитник.

На 06.05.2023 во 21.20 часот во Полициската станица Кичево, Н.С.(36) од Кичево пријавил дека на ул.„1 Мај“ во Кичево бил каснат од куче скитник.

На 06.05.2023 во 18.15 часот во Полициската станица Гостивар, А,А,(46) од с.Здуње, гостиварско, пријавил дека Градските гробишта во населба Млаки бил каснат од куче скитник.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Колумна на Азески: Економијата пред политиката, извозот над сите нив

ДЕКЛАРАЦИЈА, ДОГОВОР МЕЃУ ЈАВНИОТ И ПРИВАТНИОТ СЕКТОР, ЕКОНОМИЈАТА ПРЕД ПОЛИТИКАТА, ИЗВОЗОТ НАД СИТЕ НИВ Многу бизнисмени долго време ме прашуваат која е појдовната точка за излез од сегашната состојба. Анкетите… Повеќе

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест… Повеќе