Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МакедонијаВо тренд...

Приведено лице од Гостиварско за издржување затворска казна

На 19.4.2023, околу 14 часот, на улицата Браќа Ѓиновски во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, го привеле Н. Е. (57) од гостиварска Долна Бањица.

Тој бил баран по потерница врз основа на судска наредба за издржување едногодишна затворска казна за сторено кривично дело по член 354 став 2 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа „Затвор Тетово“ за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира…

Во целосен прекин патниот правец Охрид – Свети Наум

Од 19:15 часот регионалниот пат Охрид-Свети Наум, кај с.Љубаништа, поради одрон на патот, сообраќајот е во целосен прекин. Прочитај повеќе

Српските медиуми – Полн резервоар за 60 евра само во Македонија: Еве каде е најевтиното гориво во регионот

За оние кои летово планираат да возат до најблиските плажи во соседството, најважно е колку ќе чини да се наполни полн резервоар со гас, пишува Б92. Најевтино ќе биде ако… Прочитај повеќе

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата промотивна понуда на дополнителни припејд тарифи од МТЕЛ. Изберете помеѓу xtraTALK M со вклучени неограничени минути и СМС… Повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе