19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Важна вест: Одрон на автопатот Скопје – Велес, сообраќајот се одвива многу отежнато

Екипи работат на расчистување на голем одрон на автопатот Скопје – Велес, сообраќајот се одвива со забавено движење.

Одронот се случил пет километри пред Велешка патарина, според известувањето на регионалниот центар, велат од ЦУК.

Екипите на терен се трудат да го отстранат одронот и да го вратат автопатот во функција најбрзо што можат.