12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Серија претреси во Скопје, разбиена нарко банда, 15-тина уапсени

Голема полициска акција е во тек во Скопје, дознаваме од извори во истрагата.

Според нашите информации, се прават претреси на дваесетина локации, а уапсени се петнаесетина криминалци, пред се дилери и разбојници.

Од МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција, но детали најавуваат по нејзиното завршување.