Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СТЕФАН БОГОЕВ/ STEFAN BOGOEV
МакедонијаВо тренд...

Богоев: Ковачки и “спонтаната пензионерка” од ДПМНЕ не потсетија на старите режимски, грујови времиња

Фејсбук статус на Стефан Богоев од СДСМ:

Ковачки и “спонтаната пензионерка” од ДПМНЕ не потсетија на старите режимски, грујови времиња.

Во ВМРО – ДПМНЕ ништо не е сменето!

Тоа е истата партија која се бави со лажни вести, лажни пензионери, монтирани напади , насилство, анти ЕУ реторика и контра протести како што тоа 11 години го правеше.

Истите луѓе, истиот начин на делување.

И повторно сакаат да дојдат на власт и да спроведат нов режим во Македонија.
Нема да дозволиме!

Поддршка Славјанка Петровска ✊️