Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Две скопјанки и малолетник каснати од кучиња скитници

На 26.03.2023 во 20.20 часот во Полициска станица Аеродром, Б.Д.(36) од Скопје пријавила дека на ул.„Горно Лисиче“ нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 26.03.2023 во 17.00 часот во Полициска станица Карпош, А.А.(24) од Скопје пријавила дека на ул.„Никола Русински“ била касната од куче скитник.

На 26.03.2023 во 20.00 часот во Полициска станица Карпош, Б.А.(41) од Скопје пријавила дека во Градскиот парк во Скопје била касната од куче скитник.