Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешка сообраќајка во Прилеп: Се судрија автомобил и мотоцикл

На 26.03.2023г во 21.45 часот на крстосница од ул.„Архиепископ Доситеј“ и ул.„Димо Наредникот“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со прилепски ознаки, управувано од Б.Г.(53) од Прилеп и мотоцикл „хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од И.Т.(30) од с.Сенокос.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Градска болница Прилеп. Увидот го извршила увидната екипа на ОВР Прилеп.