Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАБизнис

Дизелот ќе падне под 75 денари, најави Бектеши

„ Се враќаме на цената од февруари минатата година, цената на дизелот ќе биде под 75 денари“, вели министерот Кресник Бектеши, кој најави дека овој тренд на намалување да продолжи.

Намалените цени на горивата Бектеши очекува да ја намалат и инфлацијата.