Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Автомобил се запали во движење пред Влада

Автомобил во движење се запалил, па експлодирал во движење на Илиндеска.

Возачот кој најверојатно беше сам, успеа навреме да го напушти автомобилот, а потоа се слушна уште една експлозија. За среќа нема повредени патници.