Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Вечерва вее снег на овие патни правци – внимателно!

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Врнежи од снег со слаб интензитет се бележат на Попова Шапка, во Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато, Плетвар и Пресека, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот.