Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Трагедија ја потресе Македонија: Младо момче загина, откако врз него паднал тврд предмет

Како што објави полицијата вчера во 10.49 часот во ОВР Крива Паланка било пријавено дека во село Тлминци, кривопаланелко, додека бил на работно место во приватна фирма, врз вработениот М.М.(22) од село Цветово, скопско, паднал тврд предмет, при што тој починал, соопшти МВР.

Оттаму велат дека екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид извршиле јавен обвинител, екипа на ОВР Крива Паланка и трудов инспектор, се додава во соопштението.