26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето денес?

Променливо облачно со кратки сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со повремен дожд.

Спонзорирано: