Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.