22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Велес, со употреба на алат влегол во два продажни објекта

На 01.03.2023 полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода С.М.(45) од Штип. Тој се сомничи дека извршил две тешки кражби во два деловни објекта во Велес.

Со употреба на сила и подесен алат тој влегол во два продажни објекта, при што одзел пари и други производи.

С.М. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

Спонзорирано: