Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Нови дојави за бомби

Дојави за бомби и денеска во училиштата. Децата се повторно надвор од училишните клупи, а родителите повикани да ги земат.

Како што информираат од МВР, денеска до 08:20 часот во МВР e пријавено дека на електронските адреси на 18 училишта во Скопје е упатена закана за поставена експлозивна направа.

Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на објектите и во тек се антитерористички проверки и се преземаат мерки за расчистување на случаите, наведуваат од МВР.