Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведено едно лице

На 28.02.2023 во 17.40 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Л.Д.(18) од Скопје. При претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.