Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза: Какво ќе биде времето?

Променливо облачно и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со умерен до засилен југоисточен ветер.

Од крајот на денот и во текот на работната седмица, под влијание на серија влажни бранови ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а на повисоките планини ќе врне снег. Во ноќните часови кон понеделник локално врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Дневната температура од понеделник ќе биде во опаѓање.