30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

На влез од црква во Карпош пронајден починат скопјанец

На 24.02.2023 во 07.55 часот било пријавено дека на влезот од црквата „Св.Јован“ на територија на општина Карпош, бил пронајден починат С.С.(57) од Скопје.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.