6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

141 санкциониран возач во општина Бутел во Скопје

Во текот на вчерашниот ден (24.02.2023) во периодот од 17.00 до 23.00 часот спроведена е засилена акциска контрола во делот на сообраќајот на територија на општина Бутел во Скопје. При контролата санкционирани се 141 возач, од кои 88 за возење повеќе од дозволената брзина, осум за возење без возачка дозвола, две мерки за нерегистрирани возила…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Спонзорирано: