22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Променливо облачно време со температура до 17 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на слаб локален дожд претежно во источните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10, а максималната ќе достигне од 11 до 18 степени.

Во Скопје променливо облачно со слаб ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 17 степени.

Спонзорирано: