Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Трагедија: Во стан пронајден човечки труп

На 22.02.2023 во СВР Струмица било пријавено дека во стан на ул.„Јанко Цветинов“ во Струмица бил пронајден човечки труп.

Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвинител телото било дадено на обдукција.