Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Пожар во тек во фарма кај Штип, еден повреден. – интервенираат 10 пожарникари

РЦУК – Штип, известува дека ТППЕ Штип интервенираат на запалена фарма покрај патот Штип Радовиш на м.в. 20-ти км. Пожарот е пријавен во 16:10ч на местото се 3 ПП возила и 10 пожарникари.

Пожарот е локализиран во 17:50. Штип има интервенирано на повредено лице од вдишување на чад.

Повреденото лице е вработен на фармата и е во стабилна состојба и е на оделение во клиничка болница Штип.