Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонија

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде вреето денеска?

Сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец.

Во Скопје сончево со слаб променлив ветер.