Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Познати деталите од трагедијата кај Битола: Во тешка сообраќајка двајца загинати

Две лица ги загубија животите во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево на излезот од Битола, на магистралниот пат што води кон Прилеп.

Сообраќајката се случила нешто по 16 часот , а учествувале две патнички возила со битолски и прилепски регистарски таблици, а животот го загубиле две лица.