6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец долж Повардарието.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Спонзорирано: