Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Уште една трагедија: Маж најден паднат во стан во Скопје – имал американски пасош, живеел во Скопје, а бил од Германија

На 12.02.2023 во 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8 Септември“ починал И.Д.К.(42) од Сојузна Република Германија, со патна исправа на САД, а со престој во Скопје.

Според пријавеното, тој бил пронајден паднат во станот во кој живеел, по што бил пренесен во болницата, каде што починал. Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.