Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Синоптичарите издадоа метео предупредување: Доаѓаат температури десет степени под нулата, очекувајте силен ветер и снег

Денес времето ќе биде променливо облачно и многу студено, локално ќе провејува снег и ќе дува силен северен ветер. Потоа во следните денови ќе се задржи стабилно, студено и ветровито време со минимални температури и под -10 степени, а наместа и дневните ќе бидат под нула.

Во Скопје променливо облачно и многу студено, во делови од котлината ќе провејува снег. Ќе дува засилен северен ветер.