Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Овие четири хороскопски знаци флертуваат со сите

Еве четири хороскопски знаци кои се гуруа во флертувањето со луѓето што ги запознаваат, без оглед на статусот на нивната врска.

Јарец
За Јарец, флертувањето доаѓа без напор. Дури и во тој краток прозорец на флертување, другата личност несомнено целосно ќе се разочара. Јарецот секогаш ќе пречекува различни партнери. Еден од најочигледните начини на кои Јарецот флертува со вас или покажува интерес за вас е да ги покаже своите способности секогаш кога сте во нивно присуство.

Рак
Иако Раковите обично се критикувани поради нивното флертувачко однесување, тие активно се занимаваат со невино флертување. Тие се хороскопскиот знак кој го нормализира флертувањето бидејќи тоа е белег на сестраната личност Рак. Пред да учествуваат, сите тие темелно ги истражуваат можните цели бидејќи им е важно да знаат како некој би реагирал на нивната смешна шега.

Бик
Со својата харизма, Бикот може да шармира секого. Тие се вешти во додворувањето кое во нивниот случај изгледа многу едноставно и природно. Поради нивната желба за авантура, тие можат да привлечат многу обожаватели на работа. Бикот е сочувствителен знак и нема проблем да посветува внимание на некого, под услов да го добие. Со оглед на тоа што Биковите се специјалисти за комбинации, лесно е да се навлезе во нивниот шарм.

Вага
Вагите се раѓаат „слатки“ и се симбол на љубовта, но не секогаш флертуваат со цел да развијат трајна врска.

Тие имаат сценско присуство што произлегува од нивната улога на говорник, што е одлично за сите со кои ефективно комуницираат во процесот на додворување.

Можеби ќе ве интересира…

  • Вести +
  • Biznispro.com
  • Жена
Четири хороскопски знаци ги чека април за паметење: Доаѓаат успеси и голем напредок

Овој април ќе биде особено успешен и корисен за четирите знаци кои ќе доживеат голем напредок. Иднината не може да се предвиди, но ако им се верува на астролошките прогнози… Прочитај повеќе

Добриот план е половина работа: Ова ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да го направите пред да одите на одмор

Повеќето туристи кои не патуваат преку агенции, сместувањето го избираат преку специјализирани локации, што се води од критиките на другите гости. Но, тука често се јавува проблемот, особено ако критики… Прочитај повеќе

Дали ги користите двете раце или само палецот? Што кажува начинот на кој ги пишувате пораките за вашата ЛИЧНОСТ

Откријте каква личност сте. Сите ние поминуваме многу време и на социјалните мрежи и пишувајќи пораки. Во зависност од тоа како ги пишувате, можете да одредите какви сте како личност.… Прочитај повеќе

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година (вторник) започнува етапната исплата на пензиите за месец март, зголемени за 8.4% согласно усогласувањето предвидено со новата методологија… Прочитај повеќе

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со инвертери, топлотни пумпи или дрва побарувачката на овој енергенс драстично се намали, пишува Центар.мк. Високите цени од над… Прочитај повеќе

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во Северна Македонија за 2023 година“ од угледниот магазин Global Finance, награда која се должи на понудата на врвни… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме,… Прочитај повеќе

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време… Прочитај повеќе