Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Гореше стан во Скопје, за среќа нема повредени

На 28.01.2023 во 11.30 часот во Полициска станица Кисела Вода, Д.З.(51) од Скопје пријавил дека на 27.01.2023, во временскиот период од 21.30 часот до 22.00 часот, во неговиот стан на подрачјето на Кисела Вода настанал пожар во кој бил опожарен ентериерот и дел од една просторија во станот.

Пожарот е изгаснат, повредени лица нема, а полициски службеници излегле на местото на настанот.