11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МЕТЕОCENTARТЕМАМАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Синоптичарите излегоа со најновата прогноза: Подгответе се за снег

Претежно облачно и студено со повремени локални врнежи од дожд и снег во пониските и снег на повисоките места и на планините. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје облачно со услови за повремени врнежи од дожд и снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 29.01.2023
Минимална температура: -7°C до -1°C
Максимална температура: 1°C до 7°C

Променливо облачно и студено со слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 30.01.2023
Минимална температура: -9°C до -2°C
Максимална температура: 0°C до 8°C

Утрото студено, преку денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец.

Прогноза за 31.01.2023
Минимална температура: -8°C до -1°C
Максимална температура: -1°C до 7°C

Утрото студено, преку денот променливо облачно со повремени врнежи од снег претежно во западните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.